مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر آیت‌الله محمدی علامرودشتی

مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر آیت‌الله محمدی علامرودشتی

مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر آیت‌الله محمدی با حضور آیت‌الله مکارم شیرازی در قم برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، مراسم تشییع و تدفین آیت‌الله شیخ عبدالله محمدی نماینده امام راحل در خرمشهر و نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه سابق ایلام ظهر امروز با حضور آیت‌الله مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید، آیات خرازی و فقیهی، علما، روحانیون و اقشار مختلف مردم در قم برگزار شد.

پیکر این عالم وارسته از مسجد امام حسن عسکری(ع) تشییع و بعد از اقامه نماز توسط آیت‌الله مکارم شیرازی در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) آرام گرفت.

حضرت آیت الله حاج شیخ عبدالله محمدی ابن عبدالرضا ابن محمد ابن جمعه ابن حسین ابن محمد در حدود ۱۳۰۲ هجری شمسی (۱۳۴۴ هجری قمری) در روستایی به نام کلایی(دهنو قدیم) متولد گردیدند و رشد و نشو و نمای ایشان، در روستای غیب اللهی بخش علامرودشت از توابع شهرستان لامرد فارس صورت پذیرفت.

تولد ایشان در یک خانواده ی متدین و مذهبی و در عین حال مستضعف صورت گرفت و همه ی اهل خانواده علاقمند به مراسم دینی و مذهبی بودند.

دوران کودکی و اشتیاق فراوان به فراگیری قرآن

ایشان خود می فرمایند: در زمان طفولیت به فراگیری قرآن و احکام دینی بسیار علاقه مند بودم. اشتیاق فراوانی داشتم که مرا به مکتب خانه بفرستند، ولی به علت اینکه پدرم بی بضاعت بودند در این امر مسامحه می کردند. لیک خیلی علاقه داشتم من در آن زمان ملای محلی و بچه مکتبی ها را می دیدم غبطه  می خوردم تا این که در سال ۱۳۱۴ هجری شمسی که در حدود ۱۲ ساله بودم، در همان روستای غیب اللهی که محل رشد و تربیتم می باشد، یک وقت نشسته بودیم موقع ناهار بود. پدرم گفت: بعد از ناهار، برای مکتب و خواندن درس قرآن، پیش ملا حاجی صالحی در روستای کلایی بروید. من این را که شنیدم بسیار خوشحال شدم و از شدت خوشحالی، میل و اشتهایم برای غذا از بین رفت.

دو سه ماه از تشکیل مکتب گذشته بود به مکتب خانه رفتم و همان روز اول از الفبا شروع کردم و سپس به فراگیری عم جز (جز سی ام قرآن) مشغول شدم تا به آنجایی رسیدم که دیگران از دو سه ماه پیش، درس عم جز از قرآن را آغاز کرده بودند. عم جز را قبل از همه ختم کردم بعد هم همان گونه که در مکتب و در زمان قدیم موسوم بود، قرآن را ختم کردم.

مرحوم ملا حاجی صالحی (ره) که حق معلمی بر گردن من دارد، در منزل شخصی اش مکتب داری می کردند. بعد از مدتی، به علت مشکلاتی که برایشان ایجاد گردید، مکتب داری را ادامه ندادند. سپس پدرم مرا به برای ادامه ی تحصیل سواد فارسی پیش میرزا علی میرزا زایر محمد امین فرستادند. در آن زمان وضعیت زندگانی پدرم بهتر شده بود.

در ادامه به شرح بیشتر زندگانی و فعالیت های سیاسی مذهبی در زمان انقلاب و دفاع مقدس و بعد از آن به ویژه نمایندگی مقام معظم رهبری در خرمشهر و استان ایلام و زندگانی در جوار بارگاه مطهر حضرت معصومه و ترویج دین مبین اسلام خواهیم پرداخت…….خداوند ایشان را با ائمه معصومین محشور گرداند و به ما توفیق قدم نهادن در مسیر آن مرحوم عطا فرماید انشاء الله

آیت الله عبدالله محمدی

 

درباره نویسنده

ابراهیم میر آموزگار کلاس اول الف