واژه های نفهم

واژه های نفهم

با حضور مهندس اسداللهی فرماندار لامرد ،دکتر ابراهیمی معاون  مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس ،هنرمندان ، فرهنگ دوستان و ….. از کتاب ((واژه های نفهم )) احمد اکبرپور رونمایی شد. این برنامه ی زیبا ،جذاب و منحصر بفرد به همت تلاشگران عرصه ی علم و فرهنگ شیخ عامر و در راس آن مهندس محمدحسین رضاپور تدارک دیده شده بود ،که منتقدین و شاعران طنزپرداز ، هنرنمایی کردند.جناب علمدار راستگو که به گفته ی مجری برنامه سواد خواندن و نوشتن نداشت ،با خواندن اشعار زیادی از حافظ و سعدی ،حاضرین را به وجد آورد و هدیه ی خود را دریافت کرد.این مراسم چهار ساعت ادامه داشت بدون آنکه کسی از جایش تکان بخورد و یا احساس خستگی کند.مردم چاهورز برای افتخار کشورشان سنگ تمام گذاشتند.انتخاب اسم این کتاب یک شاهکار ادبی است.در خصوص صحبت های احمد اکبرپور سخن زیاد است به بزرگی اسم او در دنیای بین المللی کتاب کودک.او در مردادماه سال ١٣۴٩ در چاه ورز لامِرد استان فارس زاده شد.کتاب “امپراطور کلمات ” این نویسنده را در سال ۱۳۸۱ به چاپ رساند. این کتاب در سال ١٣۸٢ برگزیده ی شورای کتاب کودک شد و در جشنواره ی پکا به دور نهایی راه یافت. شورای کتاب کودک این اثر را به دفتر بین المللی کتاب برای نسل جوان ibby معرفی کرد و در سال ۲۰۰۵ در پکن پایتخت چین مورد  تقدیر قرار گرفت.
کتاب”من نوکر بابا نیستم” که از سوی نشر افق منتشر شد، یکی از سه نامزد کتاب سال جمهوری اسلامی و نامزد بهترین رمان جشنواره ی دو سالانه ی کانون پرورش فکری شد. این کتاب در کتابخانه ی بین المللی مونیخ آلمان در فهرست آثار برگزیده ی کلاغ سفید (white raven) جای گرفت.
احمد اکبر پور، کتاب “شب به خیر فرمانده” را در سال ۱۳۸۳ برای مسابقه‌‌ای که دفتر کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) و شورای کتاب کودک برگزار کرده بودند، نوشت. این اثر، برگزیده ی شورا شد و در جشنواره ی ربع قرن دفاع مقدس هم جایزه گرفت. این اثرش در کانادا از سوی ناشر معتبر ground wood books نیز به چاپ رسیده است. خود نویسنده، دو کتاب” شب به خیر فرمانده” و “قطار آن شب” را بیش از دیگر آثارش دوست دارد.و…..

درباره نویسنده

ابراهیم میر آموزگار کلاس اول الف