گلستان خوانی

گلستان خوانی

دبستان حضرت زهرا (س) در میزبانی ، سنگ تمام گذاشت و سیزده آبان مثل همیشه خوش درخشید.طرح گلستان خوانی دانش آموزان کلاس های چهارم تا ششم دبستان سیزده آبان که هم حکایت داشتند و هم دیباچه.تزیینات شیک و دکوراسیون زیبا ، نمایی جالب به مکان برگزاری اجرا داده به لطافت گلستان سعدی.باید به شیخ اجل علاقه مند باشی تا بتوانی چنین محفلی بیارایی.خداقوت به دوست خوبم جناب آقای عباسی عزیزمدیر دبستان حضرت زهرا (س) و معاونین و همکاران پرتلاش ایشان و یک دست مریزاد به همکاران خوبم معاونین پرتلاش ،آقایان سهراب عباسی (معاون اجرایی ) ، آقای ابراهیمی (معاون پرورشی ) ، آقای عبدالرضا عباسی (معاون آموزشی ) ، آقای ظفرپور(معاون آموزشی) خانم احمدی زاده (چهارم الف) ، خانم صادقی (چهارم ب) ،خانم بهمنی (پنجم الف) ، آقای محمدی زاده(پنجم ب) ، آقای صالح (ششم الف) و آقای دهدار (ششم ب) و همه ی دانش آموزان عزیز که با روحیه و احساس گلستانی اجرا کردند و باعث افتخار ما و والدین خود شدند.

طرح گلستان خوانی در مدارس، اهداف اخلاقی را دنبال می کند.این شاعر نام آور سده هفتم هجری نزد اهل ادب تا بدان جاست که به وی لقب استاد سخن و شیخ اجل داده اند. آثار معروفش کتاب گلستان در نثر و بوستان در بحر متقارب و نیز غزلیات و دیوان اشعار اوست که به این سه اثر کلیات سعدی می گویند.
شیخ اجل سعدی به سیاحت و جهانگردی علاقه بسیاری داشت و به شهرهای خاور نزدیک و خاور میانه، هندوستان، مصر و شمال آفریقا سفر کرد و این جهانگردی به روایتی ۳۰ سال به طول انجامید.
همان گونه که در تاریخ تولد این فخر ادبیات ایران زمین اختلاف نظر وجود دارد در مورد تاریخ وفات وی نیز دیدگاه ها متفاوت است و به استناد آنچه دراین مورد موجود است این ادیب بی بدیل ادبیات پارسی درسال ۶۷۱خورشیدی چشم از جهان فرو بست.

درباره نویسنده

ابراهیم میر آموزگار کلاس اول الف