کارگاه نقاشی در لامرد

کارگاه نقاشی در لامرد

برگزاری کارگاه نقاشی در لامرد

 

برگزاری کارگاه نقاشی در لامرد

بچه‌هایی که با نقاشی آشنایی کاملی ندارند در کارگاه‌های نقاشی به آنها این فرصت داده می‌شود که در مدت زمان کمتر تکنیک‌های بیشتری را بیاموزند؛ علاوه بر این هنرآموزان با آموزش‌هایی که به آنها داده می‌شود در میابند که به چه تکنیک هنری علاقه‌مند هستند و راه خود را پیدا می‌کنند.

کارگاه نقاشی در لامرد برگزار شد.

سلمان هاشم‌پور، مسئول انجمن هنرهای تجسمی لامرد گفت: این کارگاه با حضور استاد فاطمه جنتی، مدرس دانشگاه‌های شیراز، در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر لامرد برگزار شد.

وی با اشاره به اهمیت بخش تخصصی و اجرایی انجمن‌های هنری همچون آفتاب هنر در ایفای نقش در جامعه و پرورش افراد توانمندتر ادامه داد: نمی‌توان کتمان کرد چرا که انسان بی‌نهایت‌طلب است، همواره به هنر و زیبایی گرایش دارد و نسل جدید، کودک و نوجوان از این قاعده کلی مستثنی نیستند.

وی با اشاره به چرایی پایین بودن هزینه کارگاه‌های نمایشگاه آفتاب هنر لامرد تصریح کرد: این نمایشگاه هنر، با هدف ایجاد زمینه تعامل، ارتباط میان هنرمندان خلاق و فعال در عرصه هنر، کشف استعدادهای هنری، تشویق هنرمندان نوجوان و جوان به هنر و ایجاد بستر مناسب برای بروز خلاقیت‌های هنری برگزار می‌شود به همین منظور کمترین هزینه پرداختی برای هنرمندان در نظر گرفته می‌شود تا همه بتوانند حضور پیدا کنند و بهره ببرند.

همچنین فاطمه جنتی مدرس دانشگاه‌های شیراز با بیان اینکه برگزاری این گونه کارگاه‌ها در لامرد افتخار است، آشنایی هنرآموزان با متریال ها، اسلوب‌ها و تکنیک‌های ویژه را از مهم‌ترین هدف‌های برگزاری کارگاه‌های نقاشی برشمرد و تصریح کرد: بچه‌هایی که با نقاشی آشنایی کاملی ندارند در کارگاه‌های نقاشی به آنها این فرصت داده می‌شود که در مدت زمان کمتر تکنیک‌های بیشتری را بیاموزند؛ علاوه بر این هنرآموزان با آموزش‌هایی که به آنها داده می‌شود در میابند که به چه تکنیک هنری علاقه‌مند هستند و راه خود را پیدا می‌کنند.

فاطمه جنتی سطح یادگیری هنرآموزان لامردی را در سطح بالا قلمداد کرد و گفت: بچه‌های لامرد برای هنرآموزی بسیار مشتاق هستند که این به نوبه خود به بنده حس خوبی القا می‌کند.

وی افزود: ورک‌شاپ‌ها جنبه کاربردی دارند، و بچه‌ها می‌آموزند که از هنر چه کارهای خوبی می‌توانند انجام دهند که فروش داشته باشد و رغبت خود را نسبت به هنر افزایش دهند، چراکه هنر عشق است و بخش زندگی هر کس در هر رده، سن، شغل و مقامی است.

فاطمه جنتی در پایان با اشاره به تأثیرات هنر در زندگی هر فرد تأکید کرد: همیشه بعد مادی در کسب حرفه مد نظر نیست چراکه بزرگترین درس‌های زندگی همچون گذشته در برخی از حرفه‌ها همچون هنر نهفته است.

 

۲ دی ۱۳۹۸ ۰۹:۰۴

پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس |

 

درباره نویسنده

ابراهیم میر آموزگار کلاس اول الف